התחרות הסתיימה | ההרשמה הסתיימה | כיתות א' - ו'

תחרות המתמטיקה לבתי הספר היסודיים נערכת בסביבת "מטיפיק" ומבוססת על משחקים שונים, ההולמים את תוכנית הלימודים בחשבון ובגיאומטריה. הנושאים נבחרים על ידי הפיקוח על הוראת המתמטיקה לבתי ספר יסודיים. אין סדר כרונולוגי מחייב למשחקים. סביבת הלמידה משחקית, אינטואיטיבית ומאפשרת לתלמידים להתקדם בקצב אישי.

התלמידים יכולים לעבור בחופשיות בין המשחקים. המשחקים מניחים יסודות להבנה עמוקה של החומר המתמטי שנלמד בבית הספר, ומאפשרים לתלמידים לגלות בעצמם חוקים מתמטיים באמצעות משחקים. שיטת הגילוי העצמי מפתחת סקרנות, יצירתיות, ובטחון עצמי. וכמו בכל משחק, מותר להכשל, לנסות שוב, ולשחק עד שמצליחים!

אודות התחרות

מצורפת הקלטת מפגש מורים לקראת התחרות, שהתקיים ב 10.5.2022

כמו כן מצורף קבץ שאלות ותשובות שנשאלו במהלך המפגש:

תחרות מתמטיקה - שאלות ותשובות

בסרטון: שיחה על סביבת מטיפיק ותחרות המתמטיקה, עם מר אורי אברהם, סמנכ"ל מטיפיק. השיחה התקיימה במסגרת אירוע גמר תחרות התכנות לבתי ספר יסודיים.

לוחות זמנים

שלב האימון

שלב זה נועד להכרת הסביבה ובדיקת התחברות התלמידים למערכת הזדהות אחידה. בשלב האימון אין פעילויות לביצוע.

שלב המוקדמות (הבתים)

בשלב המוקדמות התלמידים ישחקו בסביבת התחרות ויצברו נקודות עבור עצמם ועבור בית הספר. כל תלמיד יוכל לצבור עד 500 כוכבים לטובת התחרות.
בשלב המוקדמות בתי הספר יחולקו ל-2 בתים, כל בית יוצג בלוח תוצאות נפרד.
שלב המוקדמות יקבע את הבית בו יתחרה בית הספר בשלב בתי הספר: הבית העליון או הבית התחתון. הקביעה תתבסס על שיעור התלמידים המשתתפים במוקדמות בצורה פעילה. תלמיד יחשב משתתף פעיל אם ישחק לפחות 10 משחקונים במהלך שלב המוקדמות.

השלב הבית ספרי

שלב זה יהיה משותף לכל בתי הספר. ניקוד השלב יתחיל מחדש.

בשלב זה התלמידים פותרים תרגילים וצוברים כוכבים. ניקוד בית הספר מוצג בלוח תוצאות ארצי וניתן לעקוב אחרי הישגי התלמידים. כל תלמיד יוכל לצבור עד 250 נקודות בתחרות.

שלב הגמר

100 הנבחרות שיגיעו למקומות הראשונים בשלב הבית ספרי, יגיעו להתחרות באירוע השיא של התחרות. אירוע הגמר יתקיים באופן פיזי ועל כן בתי הספר אשר יעפילו לגמר ירכיבו נבחרת בית ספרית המורכבת משני תלמידות ושני תלמידים (פרט לבתי ספר חד מגדריים). פירוט הרכב הנבחרת כמתואר בתקנון. פרסים יקרי ערך לזוכים בשלושת המקומות הראשונים.

הרשמה

רישום בית ספר לשלב הבית ספרי יעשה על-ידי מורה. האישור יכלול עדכון פרטי בית הספר ודרכי ההתקשרות עם מנהל/ת בית הספר, במידה ואלו אינם מעודכנים. בעת הרישום יוגדר/תוגדר מורה אחראי/ת על התחרות מטעם בית הספר. ניתן לרשום עד 3 מורים מלווים לתחרות. מורים מלווים יוכלו לצפות בהישגי כלל תלמידי בית הספר.

למעבר להרשמה לחצו כאן.

רכזנו עבורכם (כאן) חומרים גרפיים לשיווק התחרות בבית הספר, לתלמידים ולהורים.

ניקוד התחרות

תלמיד יכול לצבור בכל משחק בין כוכב אחד (הציון הנמוך ביותר) לחמישה כוכבים (הציון הגבוה ביותר). הכוכבים מתקבלים רק כאשר התלמיד מסיים את כל שלבי המשחק (3-6 שלבים לכל משחק). אין הגבלה על מספר הניסיונות, הציון הגבוה ביותר יישמר. ניקוד בית הספר ייקבע לפי ממוצע הכוכבים לתלמיד, כלומר, סכום הכוכבים שצברו כלל תלמידי בית הספר חלקי מצבת תלמידי בית הספר בשכבות המשתתפות בתחרות המעודכנת במשרד החינוך. בשל המאמץ הנדרש מבתי ספר גדולים, לרתום את כל התלמידים, חישוב מצבת בית הספר יתבצע עם תיקון לפי גודל בית הספר. את נוסחת החישוב כולל התיקון ניתן למצוא בתקנון התחרות.

החל משנת 2019 המורים למתמטיקה יכולים לתרום לניקוד הבית ספרי. פעילות מורה מקנה 5 נקודות לכיתה. פרטים על פעילות המורה ניתן למצוא בתקנון התחרות. עליכם לבצע בהליך קצר, קישור בין המורה למתמטיקה לכיתות הלימוד שלו בבית הספר. אם המורה לא מופיע ברשימת המורים, המשמעות היא שטרם התחבר לאתר, לאחר החיבור הראשוני יתווסף לרשימה.

הניקוד שיצטבר לבית הספר יהיה ממוצע הניקוד שיצברו המורים, בחלוקה למספר הכיתות בבית הספר, בשכבות א'- ו'. ציון בית הספר יוצג בלוח התוצאות באתר האליפות. ניקוד זה יתווסף לנקודות אשר יצברו התלמידים, לאחר סיום התחרות ולפני פרסום הציונים הסופיים.

תחרויות נוספות
תחרות תכנות יסודי
21 בפברואר 2022
תחרות התכנות לבתי ספר יסודיים יוצאת לדרך זו השנה השמינית!. השנה חוזרים במלוא המרץ עם המשחקים האהובים ולשעות של חוויה והנאה. גם אם אתם בבידוד, גם אם בית ספר נסגר, אתם יכולים להמשיך ולהנות, לשחק ולצבור כוכבים ומטבעות Z.
קרא עוד
חדר בריחה מתמטי
3 בינואר 2022
תחרות ופעילות העשרה ארצית ייחודית, חינמית ומאתגרת במתמטיקה לתלמידי כיתות ט'-י'. חדר בריחה וירטואלי מדהים הכולל אתגרים מתמטיים. مسابقة وفعالية إثراء غنية وخاصة تشمل تحديات في موضوع الرياضيات لطلاب الصفوف التاسعة في البلاد. غرفة الهروب الافتراضية والتي تشمل تحديات في الرياضيات
קרא עוד
תחרות רחפנים
10 בינואר 2022
בעתיד הלא רחוק, יזדקק כל אחד או אחת להבין טכנולוגיה, להשתמש בה ולדעת להפעיל אותה בצורה מיטבית. יתרון רב יהיה למי שידעו לבנות, לתכנת, לחשב, לייצר ולעצב טכנולוגיות - למייקרים (makers)
קרא עוד