תחרות רובוטיקה

תחרות לבתי הספר היסודיים - Skillz Robotics

סביבת התחרות

מטרת התחרות לחשוף את התלמידים למגוון אתגרים טכנולוגיים בתחום הרובוטיקה בדרך חווייתית ומאתגרת תוך העלאת המוטיבציה והרצון של התלמידים ללמוד מקצועות טכנולוגיים. התחרות מיועדת לתלמידי כיתות ה' בלבד בבתי הספר בתכנית "מדעי המחשב ורובוטיקה" אשר ירשמו מראש לתחרות.

התחרות מאפשרת לילדים לרכוש מיומנויות של לימוד עצמי, התמודדות עם אתגרים ופתרונם, פיתוח סקרנות, חשיבה מחוץ לקופסה, עבודת צוות, יצירתיות ובטחון עצמי. בתחרות יושם דגש על שימוש בחיישנים השונים של הרובוטים, בין היתר: מגע ופניות, אולטראסוני, צבע, מעקב אחר קו. משימות התחרות יהיו מאתגרות וחווייתיות, יעמיקו ויפתחו את יכולות התלמידים בתחום. את תחרות ילווה מורה מוביל בתחום מדעי המחשב והרובוטיקה. הרובוטים שישמשו את המתחרים בתחרות, יהיו הרובוטים של ביה"ס המשמשים ללימוד 'מדעי המחשב ורובוטיקה'. הרובוט חייב להיות מסוג:

  • פישרטכניק ( Fischertechnik )
  • אי-וי 3 (Ev3)
  • קריפטון 5 (KRYPTON 5)

תחרות הגמר תתקיים על משטח של חברת MakeX Starter . המשטח באירוע הגמר, יסופק ע"י עורכת הפעילות.

שלבי התחרות

שלב התחרות הבית ספרית - שלב זה כולל 3 משימות שיבוצעו במסגרת הבית ספרית. המשימות והעלאת הפתרונות ינוהלו ב Google Class Room ייעודי שיפתח לטובת התחרות. הסברים והוראות תפעול במערכת ישלחו לכל מי שירשם לתחרות. השנה, נאפשר לתלמידי כיתות ו' בבית הספר לשמש כמנטורים ולסייע למורה ולתלמידים בפתרון המשימות. אם זאת יובהר כי נבחרת הגמר תורכב רק מתלמידי כיתות ה'.

שלב חצי הגמר- בית ספר יהיה זכאי לעלות לשלב חצי הגמר, אך ורק אם סיים והגיש את כל שלוש המשימות . חצי הגמר יערך ע"י שידור סנכרוני כפי שנעשה לפני כשנה לכל העולים לשלב זה.

שלב הגמר- 40 בתי ספר יעפילו לשלב זה.


אולי ימצא חן בעיניך

חשיבה חישובית - VOD

24 במרץ 2020

ספריית ה-VOD של Skillz. סרטוני הדרכה בעברית ובערבית

קרא עוד

חדר בריחה | غرفة الهروب

23 במאי 2021

לראשונה בישראל - חדר בריחה חוויתי מתמטי!

קרא עוד

אלופי הבית - מדריך למשתמש

15 במרץ 2020

הכירו את תחרות אלופי הבית

קרא עוד