תחרות המתמטיקה

תחרות המתמטיקה לבתי הספר היסודיים - Skillz Math

על התחרות

תחרות המתמטיקה לבתי הספר היסודיים נערכת בסביבת "מטיפיק" ומבוססת על משחקים שונים, ההולמים את תוכנית הלימודים בחשבון ובגיאומטריה. הנושאים נבחרים על ידי הפיקוח על הוראת המתמטיקה לבתי ספר יסודיים. אין סדר כרונולוגי מחייב למשחקים. סביבת הלמידה משחקית, אינטואיטיבית ומאפשרת לתלמידים להתקדם בקצב אישי. התלמידים יכולים לעבור בחופשיות בין המשחקים. המשחקים מניחים יסודות להבנה עמוקה של החומר המתמטי שנלמד בבית הספר, ומאפשרים לתלמידים לגלות בעצמם חוקים מתמטיים באמצעות משחקים. שיטת הגילוי העצמי מפתחת סקרנות, יצירתיות, ובטחון עצמי. וכמו בכל משחק, מותר להכשל, לנסות שוב, ולשחק עד שמצליחים!

שלבי התחרות

שלב אימון - שלב זה נועד להכרת הסביבה ובדיקת התחברות התלמידים למערכת הזדהות אחידה.

שלב התחרות הבית ספרית - בשלב זה התלמידים פותרים תרגילים וצוברים כוכבים. ניקוד בית הספר מוצג בלוח תוצאות ארצי וניתן לעקוב אחרי הישגי התלמידים. התחרות תנוהל על ידי רכז התקשוב או המורה האחראי בבית הספר.

הגמר - נבחרות מצטיינות מרחבי הארץ יגיעו להתחרות באירוע השיא של התחרות. מספר הנבחרות העולות לגמר יפורסם בהמשך, בכפוף להנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות. בתי הספר אשר יעפילו לגמר ירכיבו נבחרת בית ספרית המורכבת משתי תלמידות ושני תלמידים (פרט לבתי ספר חד מגדריים). פרסים יקרי ערך לזוכים בשלושת המקומות הראשונים.

לוח זמנים לתחרות תשפ"ב 2022

שלב אימון - 10/5/2022-9/5/2022 - ח' באייר – ט' באייר, תשפ"ב

שלב התחרות הבית ספרית - 24/5/2022-11/5/2022 - י' באייר – כ"ג באייר, תשפ"ב

הגמר - 1/6/2022 - ב' בסיוון תשפ"ב

רישום

רישום בתי הספר לתחרות מתבצע באתר Skillz. למעבר להרשמה לחצו כאן.

ניקוד התחרות

תלמיד יכול לצבור בכל משחק בין כוכב אחד (הציון הנמוך ביותר) לחמישה כוכבים (הציון הגבוה ביותר). הכוכבים מתקבלים רק כאשר התלמיד מסיים את כל שלבי המשחק (3-6 שלבים לכל משחק). אין הגבלה על מספר הניסיונות, הציון הגבוה ביותר יישמר. ניקוד בית הספר ייקבע לפי ממוצע הכוכבים לתלמיד, כלומר, סכום הכוכבים שצברו כלל תלמידי בית הספר חלקי מצבת תלמידי בית הספר בשכבות המשתתפות בתחרות המעודכנת במשרד החינוך. בשל המאמץ הנדרש מבתי ספר גדולים, לרתום את כל התלמידים, חישוב מצבת בית הספר יתבצע עם תיקון לפי גודל בית הספר. את נוסחת החישוב כולל התיקון ניתן למצוא בתקנון התחרות.

החל משנת 2019 המורים למתמטיקה יכולים לתרום לניקוד הבית ספרי. פעילות מורה מקנה 5 נקודות לכיתה. פרטים על פעילות המורה ניתן למצוא בתקנון התחרות. עליכם לבצע בהליך קצר, קישור בין המורה למתמטיקה לכיתות הלימוד שלו בבית הספר. אם המורה לא מופיע ברשימת המורים, המשמעות היא שטרם התחבר לאתר, לאחר החיבור הראשוני יתווסף לרשימה.

הניקוד שיצטבר לבית הספר יהיה ממוצע הניקוד שיצברו המורים, בחלוקה למספר הכיתות בבית הספר, בשכבות א'- ו'. ציון בית הספר יוצג בלוח התוצאות באתר האליפות. ניקוד זה יתווסף לנקודות אשר יצברו התלמידים, לאחר סיום התחרות ולפני פרסום הציונים הסופיים.


אולי ימצא חן בעיניך

חשיבה חישובית - VOD

24 במרץ 2020

ספריית ה-VOD של Skillz. סרטוני הדרכה בעברית ובערבית

קרא עוד

משחקי הכתר - מדריך למשתמש

1 ביוני 2021

הכירו את משחקי הכתר

קרא עוד

מבצע סבא וסבתא - מובילים למיליון - חוקי המבצע

7 באפריל 2020

חוקי המבצע

קרא עוד