יש לכם הרקע הדרוש להפוך למנטורים?

יש לכם הרקע הדרוש להפוך למנטורים?

20 ביוני 201821:00

יש לכם הרקע הדרוש להפוך למנטורים

אנו מחפשים מהנדסות ומהנדסים, מתכנתות ומתכנתים, סטודנטיות וסטודנטים למקצועות מדעיים-טכנולוגיים, בעלי מוטיבציה להשפיע על הדור הבא, המסוגלים ללוות קבוצת תלמידים בחונכות, לעמוד מול קהל ולנהל יום תחרות.

מנטור ב SkillZ Junior

תחרות skillZ Junior מיועדת לכלל תלמידי כיתות ב' – ט' ואינה דורשת ידע תכנותי מוקדם. סביבת התחרות הינה לומדה המאפשרת לכל תלמידה ותלמיד ללמוד את עקרונות התכנות, בקצב אישי.

אנו מחפשים הורים בעלי גישה טכנולוגית ורצון לעודד את בית הספר בהם לומדים ילדיהם להשתתף בתחרות. אנו מציעים להורים להתלוות לצוות האחראי בבית הספר על התחרות, למשך שעה אחת של חשיפת התוכנית לתלמידים והצגת היתרונות שבהשתתפות בתחרות ובלימוד מיומנויות בסיסיות של תכנות. הורים המעוניינים לסייע מוזמנים לפנות להנהלת בית הספר לתיאום הסיוע.

מנטור ב SkillZ

תפקידי המנטור/ית

בשלב הבית ספרי ינהל המנטור ביחד עם המורה, את התחרות בבית הספר, יציג את הכללים לתלמידים, ינהל את סבבי התחרות ויעזור לתלמידים הזקוקים לסיוע. לצד המנטור שותפים  המורים האחראים לענייני מנהלה, משמעת ופדגוגיה.

בשלב האימון לקראת גמר התחרות, ישמש המנטור ראש צוות  נבחרת התלמידים. המנטור יכוון את התלמידים כיצד לחלק ביניהם את המשימות השונות, לשמור גיבויים, לנהל גרסאות של קוד, לסייע בפתרון בעיות טכניות קלות וליידע את צוות הפיתוח של התחרות אם מתגלות בעיות טכניות קשות.

תפקיד המנטור לדאוג, לכוון ולמקד את התלמידים . יש לארגן פגישות שבועיות בהן ניתן לפקח, להעיר ולקדם את התלמידים על פי עבודתם ולדווח על כך  לצוות הפיתוח של התחרות.

בשנת הלימודים תשע"ח 2017 התנדבו 427 מנטוריות ומנטורים בלווי תלמידים ותלמידות בשלבי התחרות השונים.

דרישות טכניות

הכרת  כללי המשחק על המנטור להכיר את כללי המשחק במטרה לנהל עם התלמידים שיח על האסטרטגיות השונות של המשחק.

סיוע בפתרון בעיות טכניות קלות: העולות בזמן התחרות ושקל למצוא להן פתרון ברשת אינטרנט (גם אם המנטור אינו מכיר את שפת התכנות במשחק).

שימו לב  למנטור אסור לכתוב קוד! על המנטור להתבונן בעבודת התלמידים, להעיר ולהאיר הערות על הקוד הנכתב, אבל לא לכתוב קוד בעצמו.

הגבול הוא השמיים: מנטור שירצה יוכל "לקחת" את התלמידים רחוק יותר, למשל: להפנות אותם אל אתרים בעלי  תכנים שיעשירו אותם בעולם התכנות, לשתף אותם ברעיונות לאסטרטגיות למשחק ועוד.

רוצים להיות מנטורים בתכנית?

הרשמה למנטורים

על פי חוקי מדינה במטרה לשמור על ביטחונם של התלמידים על כל מנטור לחתום על הטופס הבא

(טופס)

 

החוק למניעת ההעסקה של עברייני מין במוסדות חינוך. החוק חל גם על מתנדבים במערכת החינוך. בהתאם לחוק גברים נדרשים לקבל אישור ממשטרת ישראל לפיו אין מניעה להעסקתם/להתנדבותם. על כל עובד/מתנדב להמציא אישור משטרה או למלא טופס ייפוי כח למעסיק אשר יפנה בשמו למשטרה לקבלת אישור זה. לשם כך אם הנך גבר אנא הכן מראש וצרף את טופס ייפוי הכוח כשהוא מלא וחתום לו מצורף תצלום ת.ז.