מנטורים בתחרות

יש לכם הרקע הדרוש להפוך למנטורים?

20 ביוני 201821:00

מנטור בתחרות התכנות של היסודיים וחט"ב - Skillz Junior

תחרות skillZ Junior מיועדת לכלל תלמידי כיתות ב' – ט' ואינה דורשת ידע תכנותי מוקדם. סביבת התחרות הינה לומדה המאפשרת לכל תלמידה ותלמיד ללמוד את עקרונות התכנות בקצב אישי.

אנו מחפשים הורים בעלי גישה טכנולוגית ורצון לעודד את בית הספר בהם לומדים ילדיהם להשתתף בתחרות. אנו מציעים להורים להתלוות לצוות האחראי בבית הספר על התחרות, למשך שעה אחת של חשיפת התוכנית לתלמידים והצגת היתרונות שבהשתתפות בתחרות ובלימוד מיומנויות בסיסיות של תכנות.

מנטור בתחרות התכנות של התיכונים - Skillz Coding

אנו מחפשים מהנדסות ומהנדסים, מתכנתות ומתכנתים, סטודנטיות וסטודנטים למקצועות מדעיים-טכנולוגיים, בעלי מוטיבציה להשפיע על הדור הבא, המסוגלים ללוות קבוצת תלמידים בחונכות, לעמוד מול קהל ולנהל יום תחרות.

תפקידי המנטור/ית

בשלב הבית ספרי- ינהל המנטור ביחד עם המורה את התחרות בבית הספר, יציג את הכללים לתלמידים, ינהל את סבבי התחרות ויעזור לתלמידים הזקוקים לסיוע. לצד המנטור שותפים המורים האחראים לענייני מנהלה, משמעת ופדגוגיה.

בשלב האימון - ישמש המנטור ראש צוות נבחרת התלמידים. עליו להכווין את התלמידים כיצד לחלק ביניהם את המשימות השונות, לשמור גיבויים, לנהל גרסאות של קוד, לסייע בפתרון בעיות טכניות קלות וליידע את צוות הפיתוח של התחרות אם מתגלות בעיות טכניות קשות.

מהי התרומה האישית ?

כמנטור תזכה להיות מוביל ומשפיע ושותף לתהליך בעל משמעות ושליחות חינוכית וחברתית. בתהליך התנדבות זה, התרומה עבורך יכולה להתבטא במספר אופנים:

> תחושת אתגר, הישגיות ומשמעות ערכית מעצם לקיחת חלק בפרויקט ארצי- חינוכי וייחודי

> להוות Role Model לתלמידים שלרבים מהם זהו מפגש ראשוני עם אנשים מתעשיית ההיי-טק

> הדרכת תלמידים בעולמות ידע ותוכן מגוונים כגון פיתוח חשיבה אסטרטגית, מבנה תוכנה, אלגוריתמים לא מוכרים, בניית צוות ועוד

> סיוע באיתור כישרונות חדשים עבור התעשייה, האקדמיה ויחידות הצבא הטכנולוגיות והרחבת מעגל הטכנולוגים בקרב בוגרי התיכון

> לשמש מקור ידע מקצועי המאפשר לתלמידים לחוות באופן מוחשי תוצר קוד שהם כותבים באופן עצמאי ולא כמטלה שגרתית במסגרת תכנית הלימודים.

דרישות טכניות

הכרת כללי המשחק על המנטור להכיר את כללי המשחק במטרה לנהל עם התלמידים שיח על האסטרטגיות השונות של המשחק. מומלץ להתנסות במשחק באופן עצמאי, נדרש ידע באחת משפות התכנות PYTHON, JS JAVA, C#

סיוע בפתרון בעיות טכניות קלות: העולות בזמן התחרות ושקל למצוא להן פתרון ברשת אינטרנט (גם אם המנטור אינו מכיר את שפת התכנות במשחק).

שימו לב למנטור אסור לכתוב קוד! על המנטור להתבונן בעבודת התלמידים, להעיר ולהאיר הערות על הקוד הנכתב, אבל לא לכתוב קוד בעצמו.

הגבול הוא השמיים: מנטור שירצה יוכל "לקחת" את התלמידים רחוק יותר, למשל: להפנות אותם אל אתרים בעלי תכנים שיעשירו אותם בעולם התכנות, לשתף אותם ברעיונות לאסטרטגיות למשחק ועוד.

רוצים להיות מנטורים בתכנית?

הרשמה למנטורים

על פי חוקי מדינה במטרה לשמור על ביטחונם של התלמידים על כל מנטור לחתום על הטופס הבא

החוק למניעת ההעסקה של עברייני מין במוסדות חינוך. החוק חל גם על מתנדבים במערכת החינוך. בהתאם לחוק גבריםנדרשים לקבל אישור ממשטרת ישראל לפיו אין מניעה להעסקתם/להתנדבותם. על כל עובד/מתנדב להמציא אישור משטרה או למלא טופס ייפוי כח למעסיק אשר יפנה בשמו למשטרה לקבלת אישור זה. לשם כך אם הנך גבר אנא הכן מראש וצרף את טופס ייפוי הכוח כשהוא מלא וחתום לו מצורף תצלום ת.ז.


פוסטים אחרונים

תחרות רחפנים

14 בנובמבר 2018

תחרות הרחפנים לחטיבות העליונות - Skillz Makerz

קרא עוד

תחרות התכנות

21 ביוני 2018

תחרות התכנות לבתי ספר יסודיים וחט"ב - Skillz Junior

קרא עוד

תחרות המתמטיקה

21 ביוני 2018

תחרות המתמטיקה לבתי הספר היסודיים - SKillz Math

קרא עוד