תחרות התכנות

תחרות התכנות לבתי ספר יסודיים וחט"ב - Skillz Junior

20 ביוני 201821:00

סביבות התחרות

אקסליום: מציעה תוכנית לפיתוח חשיבה באמצעות משחק. התכנים מחזקים מיומנויות חשיבה מסדר גבוה ומפתחים את הכישורים האישיים והבין-אישיים. התכנים עוסקים במגוון נושאים כגון פתרון בעיות, קבלת החלטות, גמישות מחשבתית, ניתוח, הסקת מסקנות ועוד. הם בנים את בסיס הידע של כל לומד מן היסוד, תוך התאמה דינאמית של התוכן לחוזקות ולחולשות של הלומד.

פלתורה: פלטפורמה פדגוגית, המפתחת מיומנויות חוצות תחומי דעת של פתרון בעיות מורכבות וחשיבה חישובית. הפלטפורמה מבוססת על משחק מחשב בעל ממשק ידידותי ונקי, המשתמש בשפה ויזואלית, כדי לדמות סינתקס ומיועד לתלמידי כיתות ב-ט. פלתורה מעניקה סביבת למידה, המעודדת חקרנות וסקרנות בהבנת מערכות מורכבות באמצעות הרכבת משפטים לוגיים, המהווים "כללים" במטרה לפתור משימות נתונות

איי-קוד: ארגון ללא מטרת רווח העובד בשיתוף פעולה עם חברת ליפ-לרנר התורמת את שירותיה לפיתוח משחק ללימוד תכנות באמצעות כתיבת קוד בשפת Python . הארגון יזם תחרות בינלאומית בחודש מאי האחרון בה השתתפו ילדים ובני נוער מסין, הודו, ארה"ב, אוגנדה, סיירה ליאון, ירדן, ניגריה, אוסטרליה, דרום אפריקה, גואטמלה, אל סלוודור.

שלבי התחרות

שלב אימון-שלב זה נועד להכרת הסביבה ובדיקת התחברות התלמידים למערכת הזדהות אחידה. הישגי התלמידים בו אינם נספרים לצורך התחרות.

שלב התחרות הבית ספרית- בשלב זה התלמידים פותרים תרגילים וצוברים כוכבים. ניקוד בית הספר מוצג בלוח תוצאות ארצי וניתן לעקוב אחרי הישגי התלמידים. התחרות תנוהל על ידי רכז התקשוב או המורה האחראי בבית הספר.

מחנות אימונים וירטואליים- בשלב זה מתאמנות הנבחרות שעלו לגמר הארצי . מטרת מחנות האימונים לאפשר לתלמידים להשתמש בידע שרכשו במהלך התחרות לצורך פתרון בעיות וכן לאמן את הנבחרות לגמר.

הגמר- כ-100 נבחרות מצטיינות מרחבי הארץ מגיעות להתחרות באירוע השיא של התחרות. בתי הספר שעולים לגמר ירכיבו נבחרת בית ספרית המורכבת משתי תלמידות ושני תלמידים (פרט לבתי ספר חד מגדריים). לבתי הספר הזוכים בגמר מוענקים פרסים יקרי ערך. מספר חטיבות הביניים אשר יעפילו לשלב הגמר, יהיה כחלקם באחוזים בבתי הספר המשתתפים בתחרות.

תקנון התחרות.

ניקוד התחרות

לוח זמני התחרות

תאריך עברי תאריך לועזי שלבי התחרות
כ"ח בתשרי תש"ף - כ"ג בחשוון תש"ף 27.10.19 - 21.11.19 רישום
כ"ו בחשוון תש"ף - ל' בחשוון תש"ף 24.11.19 - 28.11.19 שלב האימון
ג' בכסלו תש"ף - כ"א בכסלו תש"ף 01.12.19 - 19.12.19 שלב בית ספרי
כ"ח בשבט תש"ף - ב' באדר תש"ף 23.02.19 - 27.02.19 מחנה אימונים
ה' באדר תש"ף - י"ב באדר תש"ף 01.03.20 - 08.03.20 רישום נבחרות לגמר
כ' באדר תש"ף 16.03.19 אירוע גמר ארצי

הניקוד ייקבע לפי ממוצע הכוכבים לתלמיד, כלומר, סכום הכוכבים שצברו כלל תלמידי בית הספר חלקי מצבת תלמידי בית הספר בשכבות המשתתפות בתחרות המעודכנת במשרד החינוך. בשל המאמץ הנדרש מבתי ספר גדולים, לרתום את כל התלמידים, חישוב מצבת בית הספר יתבצע עם תיקון לפי גודל בית הספר. ציון בית הספר יוצג בלוח התוצאות של האליפות. בשלבי התחרות יוצגו הנקודות של שלבי התחרות בלבד ! (הניקוד בשלב האימון לא נכלל) .


פוסטים אחרונים

תחרות התכנות

21 ביוני 2018

תחרות התכנות לבתי ספר יסודיים וחט"ב - Skillz Junior

קרא עוד

תחרות רחפנים

14 בנובמבר 2018

תחרות הרחפנים לחטיבות העליונות - Skillz Makerz

קרא עוד

תחרות המתמטיקה

21 ביוני 2018

תחרות המתמטיקה לבתי הספר היסודיים - SKillz Math

קרא עוד