אודות האליפות

סקילז - אליפות הסייבר הישראלית

17 בינואר 201910:51

לומדים מדעים ותכנות באמצעות מישחוק

תכנית SKILLZ מובילה ומקדמת את מערך הלימודים הטכנולוגי לילדים ונוער (א-יב) מיסודו של משרד החינוך- מנהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע, בשיתוף IATI (האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות). התכנית החלה את פעילותה בשנת 2015 ומצליחה לחולל מאז שינוי בפני החינוך הטכנולוגי בישראל. מדי שנה, נחשפים כ- 350 אלף תלמידים מרחבי הארץ בכ-2000 בתי ספר, לתחומי למידה מדעיים-טכנולוגים (STEM) כדוגמת תכנות, מתמטיקה, רובוטיקה, הנדסה ואלקטרוניקה. מספר זה גדל משנה לשנה ומעניק לתכנית לא רק משמעות חינוכית אלא גם משמעות לאומית. השנה התווספה לתכנית גם תמיכה בתכנית הלימודים "תכנות ורובוטיקה" בבתי הספר היסודיים.

התכנית פועלת במסגרת אליפות הסייבר, באמצעות מערך של משחקים מקוונים המתאימים לעולם הילדים. פלטפורמה דיגיטלית זו, מנגישה באופן חווייתי ופרקטי את כלי הלמידה הפדגוגים, באופן שמציב אתגר לתהליכי החשיבה והלמידה של תלמידי המאה ה-21. היא מייצגת את מגמות החינוכיות והפדגוגיות המובילות כיום בעולם כגון למידה במשחוק, למידת עמיתים, פרסונליזציה בלמידה וחשיבה יזמית.

החזון שהוביל למיסוד התכנית התגבש מתוך השאיפה לחשוף את כלל תלמידי ישראל דרך המערכת החינוכית לתחומי מדע וטכנולוגיה מתקדמים. באופן זה, נוצרת הזדמנות שווה לכל ילד, למצות את הפוטנציאל האישי שבו להצטיינות, מתוך תקווה שהדבר יוביל למוביליות חברתית בעתיד.

האליפות פועלת בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות הרואות בתכנית הזדמנות לקדם את המערך החינוכי והערכים להצטיינות במחוזם, ומגייסות בכך את תמיכהם של בתי הספר וההורים. מעגלי שותפויות אלו, מעלים את החשיפה לתחומים המדעיים והטכנולוגים ומצליחים ליצור שינוי תודעתי בחשיבות ההשקעה בתחום זה.

התכנית מלווה ע"י נציגים מתנדבים מחברות ההיי-טק המובילות בארץ וכן ע"י היחידות הטכנולוגיות המובחרות בצה"ל. מתנדבים אלו משמשים כמנטורים מקצועיים המסייעים בפעילויות השונות הקשורות בתכנית SKILLZ.

נטיעת זרעי המוטיבציה בקרב ההון האנושי הצעיר במדינה להשקיע וללמוד לימודיים מדעים וטכנולוגיים, עתידה להצמיח את מהנדסי המחר !

אירוע הגמר של האליפות

אירוע הגמר מתקיים מדי שנה בתקופה שבין פורים לפסח. השנה יתקיים הגמר בתחילת חודש אפריל 2019. בתי הספר שמגיעים למקומות הראשונים בכל אחת מהתחרויות עולים לתחרות הגמר. אלפי תלמידים, מוריהם והורים מלווים מגיעים להשתתף ולחוות את אירוע השיא של האליפות המתרחש במשך יומיים. ראו את סרטון היערכות לגמר ואת סרטון הגמר עצמו אשר מצליחים להמחיש את עוצמת וגודל החווייה.

תקנוני התחרויות

תקנון תחרויות תכנות ומתמטיקה לבתי ספר יסודיים וחט"ב - SkillZ Math + Skillz Coding Junior

תקנון תחרות 'מדעי המחשב ורובוטיקה' Skillz Robotics

תקנון תחרות תכנות לתיכונים - SkillZ Coding

תקנון אליפות הרחפנים - SkillZ MakerZ


פוסטים אחרונים

תחרות התכנות

21 ביוני 2018

תחרות התכנות לבתי ספר יסודיים וחט"ב - Skillz Junior

קרא עוד

תחרות המתמטיקה

21 ביוני 2018

תחרות המתמטיקה לבתי הספר היסודיים - SKillz Math

קרא עוד

תחרות רחפנים

14 בנובמבר 2018

תחרות הרחפנים לחטיבות העליונות - Skillz Makerz

קרא עוד